Menu Zamknij

Dla szkół

Sztuki walki

Zajęcia znanych mi sztuk walki prowadzę od 2011 roku, kiedy to ukończyłem kurs instruktora samoobrony. Do tego czasu doświadczenie zdobywałem głównie w Warszawskim Stowarzyszeniu Aikido Aikikai.

Młodsze dzieci zaczynają od zabawy z elementami etykiety, pozycji oraz upadków, powoli przechodząc do właściwego treningu, wypełnionego zasadami etykietą i treningiem form. Z czasem wprowadzam całkowitą dyscyplinę obecną w Japonii podczas tradycyjnych treningów.

Tradycyjnie prowadzony trening jest narzędziem przekazu wartości Budo, którymi u nas w średniowieczu był etos rycerski.

Poza rozwojem fizycznym, dzieci uczą się:

  • Szacunku do drugiego człowieka i jego pracy
  • cierpliwości w dążeniu do celu
  • elegancji
  • Ćwiczą uważność

Aikido

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują specyficznego ukierunkowanego treningu. Na etapie szkoły podstawowej, moje nauki Aikido, opierają się o trening delikatnego kontaktu który pozwala opanować napięcia uczestników. Aikido na tym etapie rozwija gibkość i elastyczność, kształtując prawidłowe postawy.

Trening tego typu jest szczególnie korzystny dla chłopców, którzy w tym wieku mają potrzebę spożytkować swoją energię.

Jujutsu

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują specyficznego ukierunkowanego treningu. Na etapie szkoły podstawowej, moje nauki Jujutsu, opierają się o trening form budujących silne postawy. Jujutsu na tym etapie wzmacnia ciało oraz buduje pewność siebie.

Trening tego typu jest szczególnie korzystny jest dla dziewczynek, które w tym wieku potrzebują budować silne, asertywne postawy.

Szermierka

Trening szermierki podczas dnia japońskiego w przedszkolu nr 148 w Warszawie

Dzieci w wieku szkolnym na treningu szermierki uczą się uważności i respektu dla używanych narzędzi. Trening z mieczem jest bardzo wymagający, dzięki czemu dzieci uczą się skupienia w życiu codziennym.

Łucznictwo

Dzieci w wieku szkolnym na zajęciach Łucznictwa uczą się koncentracji oraz budują postawy, poprzez ćwiczenia izometryczne. Trening z łukiem jest bardzo wymagający, dzięki czemu dzieci uczą się technik wyciszenia oraz precyzji, którą mogą następnie wykorzystać w życiu codziennym.